Stylizowane stroje historyczne kronikarza, żaczka i bajarza powstały w Art-Moda na zlecenie Muzeum Zamek w Dębnie dotyczące konstrukcji i uszycia kostiumów.

Strój średniowiecznego kronikarza składa się z peleryny z kołnierzem obszytej dookoła futrem narzuconej na wewnętrzną, luźną, długą tunikę. Do kompletu należy czapka z tej samej tkaniny co peleryna, również obszyta futrem.

Kostium bajarza to zestaw długiej peleryny, dwustronnej krótkiej pelerynki, spodni oraz nogawic ochraniających dolną część nóg.

Ubrania dla żaczków składają się z tunik, dwukolorowych kapturów oraz sakiewek zawieszonych na pasku. Żaczki ubiorą również ochraniacze na nogi.

Wszystkie kostiumy zostały wykonane z flauszu wełnianego oraz  bawełnianego aksamitu i ekologicznego futra. 

Dodatki, biżuteria, pióra, ozdobne zapięcia zostaną uzupełnione przez Muzeum we własnym zakresie.

 

 Rekomendacje Muzeum Zamek w Dębnie wystawione dla firmy Art-Moda w Rzeszowie. 

 

Stylizowany na historyczny strój  kronikarza; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w DębnieStylizowany na historyczny strój  kronikarza; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w DębnieStylizowany na historyczny strój  bajarza; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w DębnieStylizowany na historyczny strój  żaczka; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w DębnieStylizowany na historyczny strój  żaczka; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w DębnieStylizowane na historyczny stroje kronikarza, bajarza i żaczków; projekt konstrukcja uszycie: Art-Moda w Rzeszowie na zlecenie Muzeum Zamek w Dębnie